Radna tijela

 

Za potrebe svog rada, Skupština Prijestonice Cetinje obrazuje stalna i povremena radna tijela - odbore, savjete i komisije.

Broj članova radnih tijela utvrđuje se prilikom njihovog izbora, a sastav radnih tijela – uključujući predsjednika i zamjenika – po pravilu odgovara stranačkoj zastupljenosti odbornika u Skupštini Prijestonice Cetinje.

Radno tijelo ima predsjednika, zamjenika predsjednika i sekretara.

STALNA RADNA TIJELA

Stalna radna tijela Skupštine Prijestonice Cetinje razmatraju prijedloge odluka i drugih akata, te ostala pitanja koja su na dnevnom redu gradskog parlamenta. O pomenutom, radna tijela Skupštini Prijestonice Cetinje podnose izvještaje, koji sadrže mišljenja i prijedloge.

Stalna radna tijela Skupštine Prijestonice Cetinje su odbori i savjeti.

 

Odbori

  • Odbor za statut i propise
  • Odbor za izbor i imenovanja
  • Odbor za finansije i privredni razvoj
  • Odbor za planiranje i uređenje prostora i komunalno stambenu djelatnost
  • Odbor za društvene djelatnosti
  • Odbor za međuopštinsku i međunarodnu saradnju

Savjeti

  • Savjet za davanje prijedloga naziva naselja, ulica i trgova i podizanje spomen obilježja
  • Savjet za zaštitu životne sredine
  • Savjet za omladinsku i obrazovnu politiku
  • Savjet za rodnu ravnopravnost
  • Savjet za razvoj seoskog područja

POVREMENA RADNA TIJELA

Povremena radna tijela Skupštine Prijestonice Cetinje osnivaju se posebnom odlukom, u cilju razmatranja ili stručne obrade pojedinih pitanja, te izrade prijedloga određenih akata.

Posebna radna tijela Skupštine Prijestonice Cetinje su komisije.

SASTAV RADNIH TIJELA

Odbor za statut i propise: Boris Kaluđerović (predsjednik), Marko Andrić, Petar Martinović, Balša Raković, Gorana Pavlićević, Dejana Dizdar.

Odbor za izbor i imenovanja: Mirko Stanić (predsjednik), Vido Đakonović, Slavko Janković, Balša Raković, Dejana Dizdar, Maja Koljević, Radovan Brnović.

Odbor za finansije i privredni razvoj: Ivan Popivoda (predsjednik), Marko Andrić, Miloš Ražnatović, Marko Jabučanin, Maja Koljević, Ivanka Otašević.

Odbor za planiranje i uređenje prostora i komunalno stambenu djelatnost: Marko Andrić (predsjednik), Ivan Popivoda, Boris Kaluđerović, Petar Martinović, Borislav Pravilović, Dejana Dizdar, Jovana Draganić.

Odbor za društvene djelatnosti: Ana Lipovina (predsjednica), Nina Milošević, Jovana Radović, Borislav Cimeša, Gorana Pavlićević, Ana Leković, Ivanka Otašević.

Odbor za međuopštinsku i međunarodnu saradnju: Milena Vujačić (predsjednica ), dr Draško Nikčević, Nina Milošević, dr Sonja Radojičić, Jovana Draganić, Borislav Pravilović.

Savjet za davanje prijedloga naziva naselja, ulica i trgova i podizanje spomen obilježja: Filip Martinović (predsjednik), Mirko Stanić, Slavko Janković, Borislav Cimeša, Miodrag Koljević.

Savjet za zaštitu životne sredine: Petko Pajović (predsjednik), Marina Martinović, Marko Andrić, Jovana Draganić, dr Dragan Sorat.

Savjet za omladinsku i obrazovnu politiku: Jovana Marković (predsjednica), Jovana Radović, Balša Raković, Dejana Dizdar, Vesna Knežević.

Savjet za rodnu ravnopravnost: Novka Božović (predsjednica), Milena Vujačić, Milena Jovanović, Jovana Draganić, Ana Nikolić.

Savjet za razvoj seoskog područja: Mladen Rakčević (predsjednik), Milena Krivokapić, Marko Jabučanin, Ivanka Otašević.

DRUŠTVENE MREŽE

pratite nas i na
društvenim mrežama

KONTAKT

Adresa: Bajova 2 (kancelarije 1, 2)
Telefon: 041 241 281
E-mail: gradjanski.biro@cetinje.me

BIZNIS ZONA
JEZIK
Prijestonica Cetinje © 2018