Gradonačelnik Prijestonice Cetinje primio Evropskog šampiona u džiu-džicu Nikolu Perovića
12.09.2022

Gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković sa zamjenicom Anom Novović i sekretarkom za obrazovanje, sport i mlade Jelenom Milošević primio je džiu-džicu takmičara sa Cetinja Nikolu Perovića.

Perović je na Evropskom kontinentalnom kupu koji je održan u Splitu osvojio zlatnu medalju u pojedinačnoj i srebrnu u ekipnoj konkurenciji.

Gradonačelnik je istakao da je džiu-džicu veoma naporan sport, koji zahtijeva odricanja i požrtvovanja i pohvalio izvanredne rezultate koje Nikola Perović postiže. Takođe, istakao je da će mu  gradska uprava u budućnosti pružiti podršku kako bi se serija njegovih dobrih rezulatata nastavila.

Prijestonica Cetinje je ovom prilikom trofejnog takmičara nagradila i novčanom nagradom u iznosu od 500 eura.

Pored ovog uspjeha Nikola Perović je u karijeri osvojio preko 130 medalja, na prestižnim svjetskim turnirima među kojima se ističe Njujork open turnir 2017. godine kada je u konkurenciji 1200 takmičara osvojio zlatnu medalju.